Přední tuzemský výrobce a distributor reklamního textilu Adler zvýšil meziročně tržby o 30 procent na 810 milionů korun. Firma bude přijímat další zaměstnance na Ústecku a Ostravsku, kde je nové logistické centrum. ČTK to řekla manažerka firmy Martina Weberová.

Tržby společnosti rostou už tři roky po sobě. "Původně plánovanou hranici ročního obratu jsme překročili o 16 procent. Pokud se podíváme na loňský prodej zboží v konkrétních číslech, mluvíme o téměř deseti milionech kusů prodaného reklamního textilu," uvedl ředitel Radek Veselý.

reklama

Z celkového objemu prodeje za loňský rok mířilo 70 procent do zahraničí. Podle Veselého se dařilo firmě v okolních zemích, ale i na trzích západní Evropy. "Například v Německu evidujeme meziroční nárůst o 67 procent, což představuje velký potenciál do budoucna," uvedl ředitel.

Největší objem prodeje je ze segmentu reklamních triček, a to 66 procent celkového počtu prodaných kusů.

Udržet tempo růstu se zatím podle ředitele daří i v letošním roce. Do konce roku má firma naplánován čistý obrat ve výši téměř 950 milionů korun.

Společnost Adler působí na Ústecku a Ostravsku. V Ústí nad Labem se nachází sídlo, v Ostravě je nově vybudováno moderní logistické centrum pro celou Evropu. Pro letošní rok je v obou krajích plánován nárůst pracovníků o 20 procent, do pěti let by měla firma zaměstnávat okolo 350 lidí. V současné době má 200 pracovníků a působí v 19 evropských zemích.