Valašské Meziříčí má nové logo od Studia Najbrt. Tvoří ho rozhoupaná písmena zkratky VALMEZ, které se opírají o heraldický štít. „Spojení těchto dvou poloh je potřebné a nenásilné, podobně jako historické propojení dvou částí města, spojení generací či soutok dvou řek,“ uvedl grafik Aleš Najbrt.

Základní barvy (červená, modrá, zelená, žlutá) vycházejí z erbu města a lidových krojů. Značka je podle autorů lehce zapamatovatelná, reprodukovatelná a překreslitelná i laikem.

reklama

Město za novou značku a vizuální styl zaplatí 300 tisíc korun bez DPH.

Ukázka vizuálního stylu Valašského Meziříčí od Studia Najbrt

„Tradiční heraldický znak města v bludišti nejrůznějších log a značek zaniká a jeho umístění mezi nimi nepůsobí důstojně,“ vysvětlil starosta města Robert Stržínek.

„Podařilo se vymyslet pojetí, které může městu pomoci v dalším rozvoji. V jednoduchosti je síla,“ uvedla v tiskové zprávě místostarostka města Yvona Wojaczková. „Jsem přesvědčena, že Valmez užitím nového loga udělá velký krok dopředu k funkční a moderní komunikaci, která odpovídá 21. století. Nová značka dává prostor pro prezentaci aktivit města v celé jejich šíři,“ dodala.

Tančící písmena mají podle Najbrta vyjádřit velmi jednoduše charakter Valašského Meziříčí, jeho obyvatel i zeměpisné polohy. „Valmez není jenom hodinový hotel a autobusák. O půl třetí na náměstí ve Valašském Meziříčí každý den vznikne a zanikne průměrně 16 kapel,“ glosuje studio přírůstek do portfolia v narážce na tvorbu kapely Mňága a Žďorp.

Nové logo Valašského Meziříčí, ukázka aplikace

Nové logo Valmez začne po Vánocích používat město, jeho příspěvkové organizace a dále příjemci finanční podpory z rozpočtu města v rámci grantového systému.

Najbrtovo studio v minulosti připravilo loga hlavního města Prahy, dále také Ostravy, centra DOX, České filharmonie nebo České televize.