Škoda Auto je i nadále nejspolehlivějí automobilovou značkou ve Velké Británii. Již podruhé za sebou dosáhla značka celkového vítězství ve studii agentury pro výzkum trhu J. D. Power. Kromě toho se modely Fabia a Yeti umístily na prvních příčkách svých tříd.

reklama

"J.D. Power UK Vehicle Dependability Study (VDS)" se v roce 2016 konala podruhé. Výzkum se soustředil na automobily, poprvé registrované v letech 2013 a 2015, tedy provozované 12 až 36 měsíců. Agentura J.D. Power se dotazovala více než 13 tisíc  prvních majitelů vozů ve Velké Británii na problémy, které se na jejich voze vyskytly v posledních 12 měsících. Přitom bylo jmenováno 177 projevů nedostatků sdružených do osmi kategorií: motor a pohonné ústrojí, exteriér, požitek z jízdy, displeje a obsluha, infotainment, sedadla, klimatizace a interiér.

Hodnocení studie VDS 2016 vychází z počtu uvedených závad na 100 vozů – čím nižší je bodová hodnota, tím lépe. S 66 body se značka Škoda umístila na čele hodnocení – 13 bodů před nejbližším konkurentem. Česká automobilka tím zároveň o 11 bodů překonala svůj vlastní výsledek z loňského roku. Průměrný počet bodů za všechny zúčastněné značky byl 113 bodů.

Britské ostrovy jsou pro mladoboleslavskou Škodu druhým největším západoevropským trhem a čtvrtým největším trhem v celosvětovém měřítku.