Novou šéfredaktorkou hudebního měsíčníku Rock & All se stala Lucie Jedličková. Jejími zástupci jsou dosavadní šéfredaktor Michal Husák, Pavel Víšek a editor Petr Korál.

Měsíčník Rock & All založila před dvěma lety redakce hudebních publicistů po odchodu z měsíčníku Rock & Pop. Vydavatelem je společnost Rock & All, za kterou stojí podnikatel Richard Aška. ČTK o tom informovali zástupci společnosti.

reklama

"Časopis neustoupí z odbornosti ani o krůček, projde však grafickou proměnou v zájmu zlepšení čtenářského komfortu. V obsahu pár zlepšováků samozřejmě chystáme. Čekejte nové rubriky, živější čtení, ale žádnou divočinu," uvedla Jedličková, která vedla deset let různá bulvární i odborná média.

Zásadní inovace chystá nové vedení redakce v sektoru internetu. "Obsahem půjdeme naproti cílové skupině nad padesát let," dodala Jedličková.

Vydavatel časopisu Rock & All posiluje pozici na trhu. Vedle měsíčníku a Hudebních novin se na mediální scéně v březnu objevil jeho nový dvouměsíčník Rock History. Každé číslo se tematicky věnuje vybranému roku. V čele almanachu stojí zkušený hudební publicista Jaromír Tůma, mimo jiné bývalý šéfredaktor Melodie.

Na mediálním trhu po roce 2000 tištěné časopisy o hudbě ubývají, některé, jako třeba Melodie nebo Filter, kvůli klesajícím prodejům zanikly, jiné získaly pouze internetovou podobu.

Z tištěných měsíčníků, které se dnes již neobejdou bez internetových stránek, je podle informací Unie vydavatelů největší zájem o teenagerský Popcorn a časopis Spark, který se zabývá metalem, rockem a punkem.

Na trhu jsou dále například tradiční tištěný hudební měsíčník Rock & Pop, jehož první číslo vyšlo na jaře roku 1990 v nákladu 120 000 výtisků. Po sporech s vydavatelem začala redakce hudebních novinářů v červenci roku 2015 vydávat Rock & All. Oba měsíčníky s podobným obsahem i grafikou fungují souběžně. Počet prodaných výtisků vydavatelé neuvádějí.

Nezávislou hudební scénu od roku 2010 mapuje měsíčník Full Moon. Zavedený titul Report vznikl v roce 1990, již několik let ale funguje pouze jako internetový iReport. Mezi nejnavštěvovanější hudební servery v ČR patří musicserver.cz a digitální měsíčník Headliner.