Celou řadu personálních změn ohlásil necelý rok před zahájením olympijských her v Pchjongčchangu Český olympijský výbor (ČOV). Marka Tesaře na pozici marketingového ředitele střídá Petra Šubrtová, novým ředitelem komunikace se stal Tibor Alföldi, tiskovou mluvčí bude Barbora Žehanová.

V marketingové agentuře Česká olympijská se novým členem představenstva stal stávající generální sekretář ČOV Petr Graclík.

reklama

Petra Šubrtová pracuje v marketingu ČOV od roku 2015, předtím působila více než čtyři roky v Geometry Global (kampaně pro Fond Magnesiago, Pilsner Urquell na ZOH v Soči). „Opět chystáme velké projekty jako T-Mobile Olympijský běh po celé republice, letní Olympiádu dětí a mládeže v Jihomoravském kraji, na základních školách probíhá Sazka Olympijský víceboj a zahájili jsme mimo jiné přípravu Olympijských parků,“ řekla Šubrtová.

Ředitel komunikace ČOV Tibor Alföldi čtrnáct let působil jako sportovní reportér České tiskové kanceláře a jako žurnalista absolvoval čtvery letní a jedny zimní olympijské hry.

Tisková mluvčí Barbora Žehanová, zástupkyně ředitele komunikace, pracovala třináct let jako sportovní redaktorka v MF DNES, iDNES.cz či v deníku Sport. Loni byla tiskovou mluvčí Českého olympijského týmu na OH v Riu. Komunikaci kampaně Česko sportuje po ní převezme Daniela Marková (dříve Wunderman). Konzultantem oddělení komunikace se zároveň stal Alexandr Kliment, který působil na ČOV v letech 2009–2015.

O marketingové partnery se budou starat manažerky klientského servisu Markéta Topičová (dříve Kooperativa), a Tereza Eliášová (dříve Geometry Global, kde pracovala pro značku Visa).

Marketing Olympijských parků bude mít nově na starosti Zoran Bartek, dlouholetý manažer v Prague International Marathon.

O web a sociální sítě se budou starat pod vedením Tomáše Housky redaktoři Markéta Kosová, LukᚠŠonský a Jiří Čmucha.

Novým manažerem projektů Česko sportuje a Sazka Olympijský víceboj je Richard Adamec, který přišel z pozice ředitele komunikace Sportovního holdingu Praha. Adamec má zároveň na starosti také komunikaci T-Mobile Olympijského běhu. Do týmu organizátorů tohoto projektu přichází také Lucie Hájková, která poslední dva roky pracovala v agentuře Raul jako projektová manažerka seriálu Běhej lesy.