Online supermarket Rohlik.cz spouští novou službu - možnost si nákup objednat s osobním odběrem. Reaguje tak na poptávku zákazníků, kteří vyžadují větší flexibilitu, bydlí mimo aktuální rozvozovou oblast nebo chtějí ušetřit za dopravu. Zkušební provoz odstartoval dnes ve spolupráci se sítí čerpacích stanic MOL. Služba nazvaná "Rohlík po cestě" je pro zákazníky zdarma.

Pilotní provoz potrvá do konce ledna 2017, nákupy si bude možné v tomto období vyzvednout na parkovištích čtyř čerpacích stanic MOL v Praze. "Díky osobním odběrům zvládneme obsloužit více zákazníků. Kapacita aut totiž nejde zvyšovat donekonečna, zvl᚝ v předvánoční pražské dopravě. Časy pro osobní odběr jsou nastaveny tak, aby si mohli nákup vyzvednout cestou z práce domů. Stačí se zastavit na jedné z benzinek MOL, naložit tašky do auta a pokračovat domů," popisuje zakladatel Rohlik.cz TomᚠČupr.

reklama

S novinkou přichází i druhý český online supermarket a to Kolonial.cz. Ten spouští doručení v den objednávky, nákup nově přiveze za 4 hodiny. Objednávky dokončené do 12 hodin budou na území Prahy a středních Čech doručovány již od 16 hodin stejného dne. Kolonial.cz zrychlí také dodání odpoledních a večerních objednávek, a to na celém závozovém území Kolonialu - tedy nejen v Praze a středních Čechách, ale také na Plzeňsku, v Hradci Králové, na Pardubicku a v Ústí nad Labem a Teplicích. Nově budou doručovány od osmé hodiny ranní.

"I přes výraznější zatížení vozů očekáváme zachování dochvilnosti příručích v konkrétním dvacetiminutovém termínu. Zcela přesně již dnes přijíždí v 95% případů, ostatní pak mají pouze drobné zpoždění. To jsou hodnoty, které chceme minimálně udržet," uvádí Ondřej Tomeš, marketingový ředitel Kolonial.cz.

Koloniál.cz nabízí před vánočními svátky také další vylepšení - přehlednější filtrování produktů, a více cenově výhodných velkých balení nebo zlevněné kombinace výrobků.