Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela žádost o souhlas se změnou majetkových poměrů ve zpravodajském rádiu Zet. Jeho provozovatel, Lagardère Active ČR, by rád převedl poloviční podíl na holding Media Bohemia. Obdobnou žádost obdržel také antimonopolní úřad.

Rádio Zet vzniklo před třemi lety na základech bývalého českého vysílání BBC poté, co ho Lagardère odkoupila. „Od té doby hledala strategického partnera, který by pomohl s financováním tohoto finančně náročného produktu,“ uvedla Lagardère v dnešní tiskové zprávě.

reklama

Strategickým partnerem by se měl stát právě holding Media Bohemia Daniela Sedláčka, který sám zastřešuje 34 regionálních rozhlasových stanic. Rádio Zet by bylo prvním celoplošným okruhem, na kterém by se vlastnicky podílel. S Lagardère už společně provozuje rádiové mediazastupitelství Radiohouse.

„Od tohoto spojení si slibujeme zejména rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání, což bude mít pro posluchače velký přínos,“ okomentoval chystané propojení Michel Fleischmann, prezident Lagardère Active ČR.

Rádio Zet vysílá v pracovní dny od 6 do 19 hodin a o víkendu od 7 do 18 hodin. Podle údajů z posledního Radioprojektu za 2. a 3. čtvrtletí loňského roku si ho zapne 23 tisíc posluchačů denně a 62 tisíc týdně.