Bývalý zástupce šéfredaktora Radiožurnálu Martin Ondráček se od května vrátí do veřejnoprávního rozhlasu. Momentálně pracuje v mediálním domě Mafra jako ředitel digitálního obsahu a patří pod něj například videoserver Playtvák.

Ondráček by měl v Českém rozhlase působit ve vedení zpravodajství. Redakci Marketing & Media o tom informovaly zdroje z obou společností, které si nepřály být jmenovány. Mluvčí Českého rozhlasu sdělil, že informaci nemůže potvrdit.

Právě v rozhlase Ondráček v červenci 1989 zahájil svou profesní kariéru. Vrátil se do něj před třemi lety, nejprve jako poradce generálního ředitele Petera Duhana a posléze jako programový vedoucí Radiožurnálu.

reklama

V rozhlase se podílel na proměně Radiožurnálu a na mnoha programových a marketingových akcích – od maratonu rozhovorů 100 statečných přes sbírky Pomáhejte s námi až po výroční koncert k nedožitým sedmdesátinám Karla Kryla.

Přestup do mediálního domu Mafra oznámil loni v dubnu. V minulosti řídil také zpravodajství TV Nova (2003-2012), byl editorem zpravodajství na Primě nebo moderátorem někdejšího rádia Alfa.

O chystaných změnách ve videoproduktech Mafry jsme informovali už v polovině února. „Hledá se cesta a efektivní řešení, které bude odpovídat současným trendům i stanovené strategii celé mediální skupiny,“ podotkla tehdy neurčitě tisková koordinátorka Mafry Silvie Škábová.