Politický webový magazín Parlamentní listy se chystá na natáčení vlastních pořadů. Vydavatelství Our Media kvůli tomu koupí třetinový podíl v regionální stanici Praha TV. Nahradí v ní jednoho z dosavadních spoluvlastníků, ostravskou televizi Polar Jaroslava Korytáře

Transakci ještě musí schválit vysílací rada. Příslušnou žádost už Praha TV úřadu odeslala. Dalšími spoluvlastníky metropolitní televize jsou novinář Přemysl Svora, který ji zároveň řídí, a podnikatel Leoš Pohl přes Československou filmovou společnost.

reklama

"Připravujeme vlastní pořady, které bychom během několika měsíců rádi realizovali ve spolupráci s touto televizí," komentuje záměr Parlamentních listů jejich ředitel Jan Holoubek. Signál Praha TV pokrývá celé hlavní město a část středních Čech s potenciálním dosahem necelých dvou milionů diváků. 

Sledovanost stanice není známá, v oficiálním peoplemetrovém měření není. 

Podle deníku Mladá fronta Dnes, který o chystané spolupráci informoval jako první, získá Our Media v televizi 34 procent akcií. Jejich cenu noviny odhadly na vyšší jednotky milionů korun. Parlamentní listy vlastní společně senátor Ivo Valenta a mediální podnikatel Michal Voráček.