Vyhlášení Hudebních ceny Evropy 2, které v letošním roce moderovala dvojice Odpolední Show TomᚠZástěra a Jindra Ekl, mohli posluchači slyšet v rádiu, paralelně s tím běžel online přenos na Facebooku a webu rádia prostřednictvím Live Video streamu, kterým prováděla celé odpoledne Kateřina Říhová. Videa z tohoto online vysílání v celkovém součtu zhlédnutí překročila čtvrt milionovou hranici.

"Je to poprvé, kdy jsme se rozloučili se starým pojetím jednoho jediného kanálu a pustili video přenos na naše sociální sítě, ale i na profily moderátorů a hostů, kteří byli ve studiu. V podstatě jsme doslova obsadili sociální sítě," říká s úsměvem Jitka Fürst, ředitelka Evropy 2.

reklama

V rámci Hudebních cen Evropy 2 si nejvíce sošek odnesla skupina Slza, která proměnila všechny své nominace a ještě se stala absolutním vítězem této prestižní hudební ankety. Zahraničním interpretům kralovala Adele a její písnička Hello.

Mediální dům Lagardere posiluje v posledních měsících digitální aktivity, které se snaží propojovat s rádiovými produkty. Evropa 2 jako první české médium využilo 360° video pro reportáž. Tu pořídila u příležitosti návštěvy americké kapely Twenty One Pilots ve vysílání Odpolední show Evropy 2. Podobná reportហbyla natočena i při udílení Hudebních cen Evropy 2 a sestřih zveřejní rádio v nejbližších dnech na své webu.