Vysílání z hlavního nádraží v Praze za pouhé tři týdny od spuštění dosáhlo téměř 450 000 zhlédnutí, přičemž velká část diváků se k videu dostala virální cestou. Vysoká denní sledovanost programu ukazuje, že komunita fanoušků železniční dopravy je velmi rozsáhlá a formát "pomalé televize" i na tomto poli funguje.

Podobně jako další Slow TV program Planespotting, v němž sledujeme letadla nad ranvejí pražského letiště, představuje vysílání z hlavního nádraží formu zpravodajské služby s několika funkcemi navíc. Kamera zabírá jižní části nádraží z ptačí perspektivy nejen ve dne, ale i v noci. Obraz doprovází autentický zvuk nádražního hlášení, které vytváří atmosféru, jako bychom byli přímo na místě. Pod videem lze zkontrolovat on-line tabuli příjezdů a odjezdů.

reklama

"Program samozřejmě nejvíc oslovuje komunitu železničních fanoušků, takzvaných šotoušů. Vznikl ve spolupráci se specialisty z redakce magazínu Zelpage.cz, který se vlakové dopravě v České republice dlouhodobě věnuje. Díky tomu se Slow TV chystá v blízké době obohatit program o další funkce. Lokomotivy zkrátka táhnou. Nadšení na sociálních sítích bylo doslova hmatatelné. Příjemně nás překvapily i časté pozitivní reakce ze zahraničí," říká Jan Kužník, programový vedoucí Slow TV.

Pořad Slow TV za půl roku své existence dosáhl už téměř 6,5 milionu zhlédnutí, přičemž největší úspěch mají právě přímé přenosy z dopravy. Formát pomalé televize je tematicky mnohem různorodější. Velké oblibě se těší například pohled na ptačí krmítko a v minulosti to byla i témata pro příznivce řemeslné práce či přírodních scenerií. V podobném duchu chystá redakce Slow TV pro diváky v blízké době i další překvapení.