Z víc než dvou desítek udělených ocenění ostatně hned sedm obdržely agentury ze Slovenska. Hlavní mediální cenu sponzorovanou společností Media Marketing Services – "šek" na mediální vysílání v hodnotě 250 tisíc korun – získala pražská agentura Scholz & Friends za rozhlasový spot Helppes - Superden Dogs For People, který připravila pro Centrum výcviku psů pro postižené Helppes. 

Internetovou a multimediální cenu dostala slovenská This Is Locco za projekt Aliancia za hovädzinu pro Street54 burger, jako nejlepší product placement byla oceněna realizace Dívka ve žlutém, kterou pro společnost Tchibo připravila agentura Triad Advertising.

reklama

Druhý ročník veřejné ankety Nejlepší herec v reklamě, ve které letos v režii výzkumu Český národní panel hlasovalo 18 tisíc lidí, vyhrál Josef Polášek. Na dalších pozicích se umístili Ivan Trojan, který vystupuje ve spotech T-Mobile, dvojice TomᚠJeřábek a TomᚠMěcháček ze spotů Air Bank a Eliška Jansová. Jako nejlepší televizí reklama s celebritou roku 2015 byl označen reprízovaný vánoční spot Kofoly. Galavečer moderující Jakub Kohák se letos v této anketě neprobojoval do první pětky. 

Letošní ročník Zlaté pecky zaznamenal podle pořadatelů nárůst přihlášených prací na 168. Tradičně silnou kategorii tvořily TV a rozhlasové spoty, velký nárůst měla i internetová reklama. Pokles čtenosti tištěných médií kopíroval i pokles prací v kategorii tisková inzerce. Celkem se soutěže zúčastnilo 58 agentur a zadavatelů z ČR a ze Slovenska.

Čestným předsedou devítičlenné hlavní poroty 21. ročníku soutěže pecka již podruhé fotograf a několikanásobný držitel ceny World Press Photo Antonín Kratochvíl.

Akce, jejímž organizátorem je Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK), se konala – už tradičně – v pražském Klubu Lávka. Její součástí byla poprvé i přehlídka 300 reklamních spotů z 50 zemí světa – PlayStation Noc reklamožroutů – zatímco v zátoce vedle klubu Lávka se paralelně konala Benátská noc TV Prima.

Kompletní výsledky vítězných prací najdete zde a seznam vítězů zvláštních mediálních cen najdete zde.