Pořádající Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) totiž uzavřela spolupráci s majitelem práv k Noci reklamožroutů a letos poprvé propojí vyhlášení Zlatých pecek s projekcí nejlepších světových reklam. 

Do soutěže už 21. ročníku Prima Zlaté pecky bylo přihlášeno 168 prací 58 agentur a zadavatelů. Devítičlenná porota pod vedením uměleckého fotografa Antonína Kratochvíla vybrala 50 finalistů, z nichž ti nejlepší si rozdělí dvacet hlavních cen a tři ceny zvláštní. Nejvíc nominací obdržely agentury Havas Worldwide Prague, Saatchi & Saatchi, Guideline, Loosers, Dark Side a Media One.

reklama

Během večera bude vyhlášen i vítěz ankety Nejlepší herec a herečka v reklamě. Tohoto výzkumu Českého národního panelu se účastnila měsíčně tisícovka respondentů, ve finálovém kole dokonce pět tisíc. Celkem respondenti přes 18 tisíc dotazníků a volili své favority ze tří set reklamních spotů, ve kterých účinkovalo 88 herců a hereček.

Celý večer bude opět moderovat Jakub Kohák. Paralelně s Peckou a následnou pětihodinovou Nocí reklamožroutů se bude v zátoce vedle klubu Lávka konat Benátská noc TV Prima. Druhá projekce Noci reklamožroutů se uskuteční v pátek 26. února v kině Lucerna.