Vyplývá to z materiálu, který v pondělí schválili radní hlavního města. Reportáže se budou zabývat děním v Praze a jejich téma a místo natočení si stanoví samo město.

"Jednou z možností, jak zprostředkovávat široké veřejnosti nestranné a objektivní informace o činnosti a aktivitách hlavního města Prahy, je prostřednictvím odvysílání zpravodajských reportáží," píše se v dokumentu.

Podle návrhu smlouvy zajistí vybraná firma mimo jiné produkci, redakci, kamery nebo střih a celkem televize městu dodá 340 zpravodajských reportáží. Každá bude mít stopហ90 vteřin a téma i místo reportáže si stanoví Praha. "Průzkumem trhu bylo zjištěno, že společnost nabízí výše zmíněné služby v ceně obvyklé," píše se v materiálu.

reklama

Praha si v minulosti objednala stejné služby například od CET 21, která je provozovatelem televize Nova. V roce 2013 vydala za služby 14,5 milionu korun.

Praha TV nahradila kanál Metropol TV, který skončil 30. června. Ve společnosti Praha TV má třetinu její ředitel Přemysl Svora. Společnost obdržela od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci k provozování pozemního digitálního televizního vysílání v roce 2014.

Kromě spolupráce s TV Praha plánuje Magistrát hlavního města i vlastní reportéry, hledá totiž lidi, kteří umí sugestivně psát. Magistrát chce, aby lidé při čtení reportáží od Pražanů zapomínali na všechno: kde jsou, kdo jsou, že je čeká práce, že jim zvoní telefon, že mají žízeň, hlad, že se jim chce na záchod i že měli být už někde jinde.