reklama

Ve veřejnoprávním rozhlase nastanou od března velké změny. Generální ředitel rozhlasu René Zavoral dnes chystané personální přesuny představil při setkání se zaměstnanci a na dotaz Marketing & Media je potvrdil mluvčí rádia Jiří Hošna.

Dosavadní šéf zpravodajství TomᚠPancíř ve své funkci končí a měl by se stát ředitelem regionálního vysílání pro Prahu a Středočeský kraj. Tuto změnu ale musí ještě zítra schválit rozhlasová rada. Řízení zpravodajství převezme šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.

Nového šéfa dostane publicistická stanice Plus. Bude jím bývalý ředitel Centra vysílání Ondřej Nováček, který z rozhlasu odešel z rodinných důvodů na konci loňského července a teď se do veřejnoprávního rádia vrací. Dosavadní pověřený šéfredaktor Plusu Alexandr Pícha se znovu ujme vedení internetové divize Českého rozhlasu.

Zavoral při zvolení do funkce slíbil, že zjednoduší řídicí strukturu veřejnoprávního rádia. Generálnímu řediteli bude podléhat sedm ředitelů, z toho pět programových: šéfové regionů, programu, výroby, zpravodajství, nových médií, ekonomiky a techniky. Přímo pod generálním ředitelem bude posluchačský ombudsman, personální odbor, komunikace nebo symfonický orchestr.

Programovou ředitelkou rozhlasu se stane Eva Hazdrová-Kopecká, dosavadní moderátorka a hudební redaktorka stanice Vltava a jedna z kandidátek v tendru na generálního ředitele rozhlasu. Přechodný ředitel rozhlasu Karel Zýka, který rádio vedl po rezignaci předchozího generálního ředitele Petera Duhana, na Vinohradské zůstává a dál povede technický odbor.

Řízení komunikace, marketingu a vnějších vztahů bude mít na starosti mluvčí Jiří Hošna. Ombudsmana rozhlas teprve vybere. Ekonomický ředitel už je podle informací MAM vybraný a přijde zvenčí, ale kvůli pracovním závazkům nastoupí až za několik měsíců, nejpozději k 1. červenci. Zavoral jeho jméno zatím neoznámil.

V důsledku organizačních změn na Vinohradské úplně končí ředitel odboru obchodu a marketingu TomᚠKollarczyk, který byl zároveň pověřeným náměstkem pro správu a provoz.