"Snažíme se našim studentům zejména v bakaláři poskytovat co nejvíc praktických zkušeností prostřednictvím spolupráce s různými redakcemi a jsem moc ráda, že se iDNES.cz zapojil tímto zajímavým předmětem, kterým chceme studentům zpestřit víc teoretický magisterský obor," říká ředitelka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Alice Němcová Tejkalová.

reklama

"Spolupráce s fakultou nás těší a jsme rádi, že můžeme našim mladým kolegům předat zkušenosti z redakce," říká Petrová a dodává: "Bude to zároveň cenná zkušenost i pro nás, těšíme se na diskusi se studenty, jejich nápady a názory. A věříme, že někteří třeba časem posílí i naši redakci." Portál iDNES.cz je prvním médiem, které na fakultě seminář pro studenty žurnalistiky organizuje.

Tematicky zaměřené semináře povedou zkušení novináři a vedoucí redaktoři. Kurz on-line žurnalistiky mladé žurnalisty připraví na specifickou práci v redakcích on-line médií, studenty proto čeká třeba hodina zaměřená na zahraniční on-line reportáže, natáčení videoreportáže, nebo ověřování zpráv a odhalování hoaxů. Kurzy povedou třeba zástupce šéfredaktorky iDnes.cz TomᚠVentura, šéf domácího zpravodajství Jan Vaca či filmová kritička a vedoucí kulturní redakce Mirka Spáčilová.