Před zahájením tvorby nového webu byl proveden uživatelský výzkum, který zjišoval, co fanoušci od webu očekávají. Výsledky se pak na jeho podobě velmi výrazně podepsaly. Doménou nového webu Colours of Ostrava je tak především obsah. "Chtěli jsme už na samotném webu fanouškům ukázat, jak je festival bohatý a rozmanitý. Najdou zde tak mnohem více informací o unikátním industriálním areálu i jednotlivých interpretech, mohou si poslechnout jejich tvorbu i pustit videa," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová

reklama

Další novinkou je propojení webu colours.cz přímo s e-shopem pro nákup vstupenek. Pro fanoušky se tak celý proces značně zrychlí a zjednoduší. "Lepšímu pohybu po webu pomohlo i vylepšení responzivity k jeho prohlížení z mobilních zařízení. Po technické stránce je nový web také stabilnější," říká Marek Krška, obchodní a marketingový ředitel společnosti NetDirect, která nový web vytvořila.

Patnáctý ročník Colours of Ostrava se uskuteční od 14. do 17. července. První oznámenými jmény jsou například Of Monsters and Men, Tame Impala, Passenger, ANOHNI, Slowdive, Caro Emerald a řada dalších. Loni Colours of Ostrava navštívilo přes 43 tisíc návštěvníků, festival nabídl přes 300 programových bodů na 16 otevřených i krytých scénách.

Colours of Ostrava 2015