Příchod Jana Andruška dokládá strategické zaměření firmy směrem k dalšímu růstu v oblasti fúzí a akvizic. "Jan je vysoce fundovaný právník a specialista, který se v české obchodní sféře těší vysoké vážnosti a jehož kariéru sledujeme již více než patnáct let. Naše korporátní praxe ve střední a východní Evropě se zaměřuje na private equity, infrastrukturu, energetiku a sektor technologií, médií a telekomunikací, a Janova znalost všech těchto oblastí je jedinečná," uvádí Jan Matějček, vedoucí partner pro fúze a akvizice a korporátní praxi pro region Evropy, Středního východu a Afriky.

reklama

Jan Andruško působil v letech 2011 až 2013 jako generální ředitel TV Nova. Do White & Case přichází z české právní firmy Kortlík Bourgeault Andruško, jíž je zakladatelem a vedoucím partnerem, a přináší více než dvacet let zkušeností z oboru.

"White & Case považuji dlouhodobě za nejsilnějšího globálního hráče na poli poskytování právních služeb nejen v České republice, ale i v celém regionu střední a východní Evropy. Na té nejvyšší kvalitativní úrovni mohu uplatit své dlouhodobé zkušenosti nejen z oblasti poskytování právních služeb, ale také své praktické zkušenosti a strategické znalosti z oblasti fúzí a akvizic se zaměřením na média, telekomunikace a nové technologie," komentuje svou novou roli Jan Andruško.

Pražská kancelář White & Case je uznávána napříč všemi prestižními profesními publikacemi, včetně Chambers and Partners, The Legal 500 a IFLR 1000, a drží se na nejvyšších příčkách hodnocení ve všech významných oblastech práva. K úspěchům pomohlo i zastupování klientů při transakcích jako byly prodej ČGS Holding, akvizice Mall.cz a Heureka.cz nebo největší financování v historii ČR – financování akvizice Telefonica O2 Czech republic skupinou PPF.