Skupina Nova v minulých dnech ohlásila úspěch - dohodla na rozšíření práv na nejprestižnější hokejovou ligu planety na další tři sezóny 2016-2017, 2017-18 a 2018-19. Příznivce NHL čeká na obou stanicích Nova Sport každý týden až 15 zápasů. "Jsme rádi, že jsme se domluvili na rozšíření partnerství s NHL, která trvá už přes deset let. Divákům budeme na obou prémiových stanicích Nova Sport nadále přinášet to nejlepší ze světa ledního hokeje, v čele s oblíbenými českými hokejisty. NHL skvěle doplňuje naši atraktivní sportovní programovou nabídku," říká Christoph Mainusch, generální ředitel a jednatel skupiny Nova. 

"Jsme nadšeni z pokračujícího partnerství s NOVA Sport, které přinese milionům fanoušků v České republice i na Slovensku vzrušení ze sledování hokejových utkání NHL. Díky silným stanicím jako je NOVA Sport se nám daří přinášet NHL fanouškům z celého světa," uvádí David Proper, výkonný viceprezident pro distribuci v médiích a strategii NHL.

reklama

Vysílací práva zahrnují i ligové zápasy pod širým nebem, NHL Winter Classic a NHL Stadium Series. Diváci se mohou těšit také na sledování těch nejlepších momentů z exhibiční série NHL All-Star a vyvrcholení sezóny v zápasech play off včetně finálových bojů o Stanleyův pohár. Na vybraná utkání se mohou těšit také diváci videoportálu Voyo. Zůstávají tradiční Pátky na ledu, kdy si diváci stanice Fanda mohou užít vybraný páteční přenos živě.

NHL na Nova Sport (promo)

Globální mediální společnosti BBC a Discovery Communications oznámily, že uzavřely dlouhodobou smlouvu o vysílání z olympijských her ve Velké Británii, která navazuje na jejich více než třicetileté partnerství. Podle nové smlouvy získá BBC od Discovery exkluzivní sublicenci na bezplatné šíření audiovizuálního vysílání a nevýhradní práva na rozhlasové vysílání z olympijských her v letech 2022 a 2024. BBC naopak poskytne společnosti Discovery výhradní televizní práva pro placené vysílání z olympijských her v letech 2018 a 2020 na území Velké Británie. „Pro bezpočet diváků je právě BBC olympijským hledištěm a my jsme hrdí na to, že veřejnosti zprostředkováváme největší sportovní událost, která dokáže sjednotit národ jako máloco. BBC sice musela přijmout určitá závažná finanční rozhodnutí, avšak toto partnerství svědčí o našem úsilí zprostředkovávat největší světové sportovní události všem divákům,“ řekl generální ředitel BBC Tony Hall.

Přenosy z olympijských her jsou mezi diváky velmi ceněné a žádané. Olympiádu v Londýně v roce 2012 na BBC sledovalo v Británii přes 50 milionů lidí, 7 milionů Britů denně navštěvovalo internetové stránky BBC a celkem si v průběhu her spustilo na 111 milionů videí a více než 2 miliony uživatelů si stáhlo mobilní aplikaci. Jednalo se o první skutečně digitální olympijské hry a společnost BBC zvýšila laku pokrytí této sportovní události. BBC pokrývá olympijské hry už od roku 1928.

Smlouva s BBC představuje první olympijskou sublicenci, kterou Discovery poskytuje. Posiluje postavení kanálu Eurosport jako celoevropského zdroje vysílání z olympijských her, který zajišuje, že každá sportovní akce bude fanouškům dostupná na všech typech obrazovek. "Discovery bude zároveň z her v letech 2018 a 2020 prostřednictvím Eurosportu poskytovat celkové zpravodajství a odborné komentáře. Větší prostor pro britské olympioniky ve vysílání bude přínosem pro rozvoj sportu a šíření olympijských hodnot v této zemi. Sledujte s námi,“ řekl Dominic Coles, provozní ředitel Discovery Networks Northern Europe.