Devadesátku bude Česká televize na kanále ČT24 vysílat živě každý všední den od 20 hodin. Tento blok rozšíří kontinuální zpravodajství, které umožňuje rychle reagovat na aktuální agendu, jeho součástí se zároveň stává i interaktivní pořad Hyde Park. "Devadesátka si, s nadsázkou řečeno, bere to nejlepší jak z kontinuálního vysílání, tak z interaktivního pořadu. Díky hostům vždy nabídne nový pohled na zásadní dění a zároveň poskytne divákům daleko širší prostor k přímé diskusi s osobnostmi, které do Devadesátky přizveme," říká ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal s tím, že osobnosti budou po celou dobu vysílání reagovat na divácké podněty na chatu. Diváci budou moci svoje dotazy pokládat nejen přes webové stránky České televize, ale i sociální sítě Facebook, Twitter a nově mobilní Hangouts. "Časem otevřeme i prostor pro video-otázky zaslané pomocí aplikace iReportér,"dovává Šámal.

reklama

90´ČT24 se bude vysílat ze studia SK6, které v posledních měsících prošlo technologickou rekonstrukcí. Nové studio bude maximálně využíváno po všechny dny, včetně víkendů. "Po dopoledním Studiu 6 odsud budeme vysílat Interview, Horizont, Hyde Park Civilizace, Devadesátku nebo zprávy v jedenáct hodin. Díky novému technologickému řešení budeme mít pro všechny pořady daleko větší dramaturgické možnosti. Rekonstrukce byla zároveň nutnou přípravou na volby, které nás v následujících letech čekají, protože studio nyní umožňuje zapojit do vysílání až deset hostů," vysvětluje šéfredaktor zpravodajství České televize Petr Mrzena a dodává, že ČT24 je připravena nabízet zpravodajské pořady i ve vysokém rozlišení.

V Devadesátce se v roli moderátora objeví TomᚠDrahoňovský nebo Jiří Václavek. Na nový interaktivní zpravodajský blok poté naváže pořad Horizont a následně Události, komentáře.