Nejblíž premiéře je šestý díl Básníků - Jak básníci čekají na zázrak - naplánovaný na 4. dubna. Ten je už natočený, ještě stále zde však existuje možnost mediální spolupráce. Produkční společnost Bio Illusion zároveň připravuje natáčení romantické komedie Jaroslava Papouška Jedním slovem tě miluji modře, kterou plánuje pojmout jako "vizitku Prahy". Premiéru by komedie mohla mít na podzim. Chystá se i Případ mrtvého nebožtíka, a to s uvedením na Silvestra.

reklama

Natočení i premiéry by se letos mělo dostat odkládanému zpracování populárního humoristického blogu a knih Deník Ostravaka. Podle producenta Viktora Krištofa by měly na filmu spolupracovat i České dráhy. V současné době hledá partnery pro product placement z oblasti prodeje potravin a alkoholu. Stejný tým producentů připravuje i hudební film Muzzyka, ve kterém už potvrdil svou účast Jaromír Nohavica a v menší roli se má objevit i Ewa Farna.

Koncem loňského roku si produkční společnost Evolution films nechala zaregistrovat název filmu Poslední aristokratka. Firma potvrdila, že má jít o zpracování knižního bestselleru, více však o projektu prozradit zatím nechtěla.