Část vydavatelství, které patří Františku Savovovi, chce koupit společnost Czech Media Invest (CMI) kontrolovaná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem. Společnost požádala prostřednictvím dceřiné společnosti Gloomar CZ antimonopolní úřad o předběžné posouzení transakce loni 30. listopadu. ÚOHS obvykle tyto transakce schvaluje do 30 dnů.

Marešová neupřesnila, jaké informace úřad ke schválení fúze ještě potřebuje. "Správní řízení jsme neukončili, zůstává stále v první fázi," uvedla. To znamená, že ÚOHS zatím lhůtu pro vydání rozhodnutí neprodloužil na pětiměsíční, kterou má pro složité případy.

reklama

Část vydavatelství prodává podnikatel Savov, který nyní žije v Londýně. Čeká tam na verdikt odvolacího soudu, který rozhoduje o jeho případném vydání do Česka, kde je stíhán kvůli krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Podle Daniela Častvaje z CMI žádná transakce ještě není uzavřena. "Jedná se pouze o její posouzení ze strany ÚOHS," uvedl loni v prosinci. Firma Gloomar CZ byla podle údajů ve Sbírce listin založena loni v srpnu. Jejím jediným akcionářem je podle těchto údajů společnost EUROMATER SE, kterou ovládá kyperská ESTURGEON ENTERPRISES LIMITED. Podle Filipa Štěpána z EUROMATER SE ale byla společnost Gloomar CZ koncem září převedena na společnost Czech Media Invest a v současnosti již nese název CN Invest.

Server iDnes.cz v září uvedl, že Křetínský od Savova koupí jen část vydavatelství. Konkrétně má jít o sekci časopisů i některá online média, včetně zpravodajského deníku E15.