Čekají nás předčasné volby? Co to nezkusit za 4,3:1… Přikoupí Číňané z CEFC k fotbalové i tu hokejovou Slavii? (5:1) Nebo doplní pivovarskou skupinu Lobkowicz o Budějovický Budvar? (1,5:1). A co má v plánu prezident Zeman, pozve ho na kafe Barack Obama? (15:1). To je pravděpodobnější výlet do Pchjongjangu za 1,3:1.

Rok 2015 se nesl ve znamení teplotních rekordů, které padaly i o nedávném Štědrém dni. Nebude překvapením, když se o nadcházejícím létě dočkáme prolomení absolutního českého maxima 40,4 °C v kursu 1,15:1. Že by naopak padla rekordní „kosa“ -42,2 °C je za 5:1 o poznání méně reálné.

Velkým tématem byly nepochybně investice čínské skupiny CEFC. Vedle HC Slavia a Budvaru by skupina podle Fortuny mohla zajímat třeba Česká pošta (2,5:1). Kauza naftových motorů skupiny Volkswagen se asi ještě potáhne dlouho a kolik to automobilku nakonec bude stát lze těžko hádat. Že by to prodejem odnesla Škoda Auto v kursu 10:1, spadá do kategorie překvapení. To spíš Karel Komárek prodá Moravské naftové doly Gazpromu v kursu 7:1 nebo český stát „vykoupí“ problémové OKD za 3:1.

"Na začátku letošního roku se prolomení hranice 40 dolarů za barel ropy nezdálo dvakrát pravděpodobné. Trvalo to, ale nakonec se těch pár odvážných, kteří to v kursu 5:1 dali, zaslouženě dočkali a já jim k výhrám gratuluji. Už proto jsme to letos pojali více ze široka, je libo CEFC, EPH, MND, VW, OKD, nebo ČP? Ivan Mládek by mi rozuměl.☺ Ale třeba se za pár měsíců budeme divit a ten Číňan v dresu Slavie za 2:1 nás už ani nepřekvapí," glosuje Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

V síti Daniela Křetínského a jeho EPH už uvízlo ledacos, chybí snad jen nějaká jaderná třešnička na dortu, tak proč ne ta z Dukovan za 50:1. Na Spartě by taková investice jejího majitele mohla vzbudit obavy, ale pravděpodobnost, že by byla prodána, není v kursu 10:1 kdovíjak vysoká.

reklama

Loterijní byznys v Česku bude sledovat přípravu nového zákona, který bude upravovat podnikání v tomto oboru v příštích letech. Zajímavějším tématem by v této oblasti mohl být snad jedině návrat Aleše Hušáka do vedení Sazky (30:1), senzací by taktéž bylo, pokud by se holding Tipsport rozhodl zrušit značku Chance (50:1).

Karty jsou rozdány, sázky jsou vypsány a je na každém, aby nalezl svoji sázkovou příležitost a vyhodnotil kurs. Každá sázka má svou hodnotu, každá investice má určitou šanci na zhodnocení. V Česku existuje jenom jedna sázka na jistotu. A to je ta, že absolutního Českého slavíka nezíská nikdo jiný než Karel Gott (1,1:1)
Stane se 2016

Zajímavé sázky ve Fortuně: 

  • Aleš Hušák se stanem členem TOP managementu ... 30:1
  • Miloš Zeman pojede na oficiální státní návštěvu Severní Koreje ... 1,3:1
  • V základní sestavě SK Slavia Praha pro 1. ligu nastoupí fotbalista čínské národnosti 2:1
  • V. Putin bude reprezentovat Rusko na LOH Rio de Janeiro v některé disciplíně ... 5:1
  • Karel Gott získá absolutního Českého slavíka ... 1,1:1
  • CEFC koupí majoritní podíl v Česká pošta s.p. 2,5:1
  • VW koupí jadernou elektrárnu Dukovany 50:1