Provozovatel televizních stanic skupiny Nova, společnost CET21, vystoupila v roce 2012 z ATO z důvodu nesouhlasu s průběhem tendru na výběr realizátora projektu elektronického měření sledovanosti TV vysílání. Poté odebírala peoplemetrová data na bázi obchodní smlouvy. Teď se Nova do ATO vrací a stává se opět řádným a plnohodnotným členem s postavením odpovídajícím ostatním velkým provozovatelům TV vysílání.

"Mediální svět prochází zajímavým vývojem a my jsme rádi, že budeme související výzvy řešit společně s ostatními členy ATO," říká Monika Jančová, Business Development Manager skupiny Nova. Nejsledovanější televize je momentálně s ČT a TV Prima účastníkem probíhajícího pilotu crossplatformního měření videoobsahu, který předznamenává zadání budoucího měření sledovanosti televizního vysílání. Nový projekt na léta 2018-2022 má reagovat na rychlý rozvoj technologií v digitální éře, na změnu chování uživatelů a poptávku trhu po zjednodušení procesu plánování a nákupu médií. 

reklama

Změny v zastoupení mediálních agentur v ATO reflektují i změny proběhlé ve strukuře AKA. Ta své členství v ATO ukončila a její práva a povinnosti na půdě ATO převzal nově vzniklý spolek ASMEA. "Jsme rádi, že se splnil jeden z hlavních cílů ASMEA - být ještě blíže, než dosud a tentokrát již jen za sebe, u nejdůležitějšího výzkumného projektu na mediálním trhu," uvedl ke vstupu nového subjektu Ondřej Novák, výkonný ředitel ASMEA

Do peoplemetrového měření byla nově zařazena také stanice Regionální televize.cz, která vysílá v Regionálním multiplexu 8 v DVB-T, satelitu i kabelových televizích.

Součástí zasedání Asociace televizních organizací byla také volba nového prezidenta. Petra Dvořáka z České televize střídá v prezidentské pozici Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.