Prima Kvízy byly vyvinuty ve spolupráci se společností Geewa. Aplikace je zdarma ke stažení na AppStore i na Google Play"Velmi mě těší, že týden po uvedení aplikace Prima Kvízy na trh patří mezi TOP stahované aplikace. Naplnil se tak nᚠzáměr nabídnout divákům zábavu s jejich oblíbenými tvářemi mimo televizní obrazovky," říká Daniel Grunt, šéf nových médií skupiny Prima.

reklama

Uživatelé mohou porovnat své znalosti a vědomosti třeba s herci Jakubem Prachařem a Martinem Dejdarem, moderátorem Liborem Boučkem, šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem nebo moderátorkami Gabrielou Kratochvílovou a Monikou Leovou. Televize Prima připravila zatím tři všeobecné vědomostní okruhy – Česko, Osobnosti a poslední novinkou je téma Pivo jako víno, jejíž tváří je Václav Postránecký a jež vychází z oblíbeného primáckého seriálu Vinaři

Při příležitosti uvedení tématu Pivo jako víno uspořádala televize Prima pro všechny své příznivce soutěž. Každý den hráč s nejlepším skóre v tématu Pivo jako víno vyhrává karton vína, nebo 20l sud piva. Pro účast v soutěži postačí registrace v aplikaci přes facebookový profil. Soutěž poběží do 13. prosince 2015 a je propagována kampaní na obrazovkách a na webech FTV Prima.