Nový set-top-box umožní sledovat 58 programů, které O2 nabízí v rámci služby O2 TV Air M. Co do počtu kanálů i funkcí je nová služba vyrovná běžné O2 TV s tarifem M. "Kromě tří desítek volně šířených kanálů se diváci mohou těšit na spoustu tematických kanálů včetně Disney Channel, National Geographic nebo AMC. Chybět nebude ani šest sportovních kanálů, které doplní O2 Sport v HD kvalitě,“ popisuje David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností s tím, že O2 by brzy rádo přidalo i další programy v HD.

reklama

"Chceme, aby vysílání O2 bylo dostupné kdykoliv, kdekoliv a pro kohokoliv," řekl Duroň a upozornil na rostoucí zákaznickou základnu televize. Na začátku letošního roku jich bylo 181 tisíc, na konci třetího čtvrtletí se jejich počet blíží 200 tisícům. Zdvojnásobil se také počet lidí, kteří využívají mobilní O2 TV Go na aktuálních 480 tisíc.

Mezi aktuální plány televize O2 patří zprostředkování obsahu, který se jinak standardně objevuje hlavně na internetu. Rozšiřovat chce výhledově i obsah videotéky O2. David Duroň slíbil, že by se v ní měly objevovat filmy, které mají  těsně před svou expirací v kinech a ještě nezamířily do DVD a Blue-ray distribuce. Tím chce podle Duroně uspokojit potřeby "průměrného" uživatele O2 TV, jímž je zhruba třicetiletý člověk s rodinou.

„Pro sledování O2 Sport v HD doporučujeme zákazníkům, aby jejich internetová přípojka měla rychlost alespoň 6 Mbit/s,“ dodává David Duroň.

Nový set-top-box přijde na 2 136 korun a od 1. prosince bude dostupný v e-shopu O2 i na všech značkových prodejnách. Cena měsíčního tarifu je 399 korun.