Pondělní a středeční prime time bude na Primě náležet původnímu premiérovému seriálu Přístav. Ambiciózní projekt Prima uvede v rámci 32 večerů vždy ve 20:15. Hlavní role připadly Martinu Dejdarovi, Filipu Blažkovi, Petru Čtvrtníčkovi, Jitce Schneiderové či Vandě Hybnerové. Dějová linka Přístavu by se měla točit okolo hausbótu, v němž si bývalý učitel a hokejista v podání Martina Dejdara otevře restaurační zařízení.

Na obrazovkách by se podle slov autorů měli mihnout archetypální blondýnka, svobodná matka, zdánlivě idylický manželský pár či místní práskač. Přístav režírovali Jana Rezková a Jaromír Polišenský. Vznikal v produkci Simony Brdíčkové a jeho scénář napsalo trio Lucie Konečná, Magdalena Turnovská a Jan Drbohlav.

reklama

Prima bude chtít s Přístavem navázat na kometu loňské podzimní sezóny, první sérii Vinařů. Ta odstartovala podpořená silnou kampaň a první díl tak dosáhl téměř na dva miliony diváků v cílové skupině 15+.  Průměrná sledovanost Vinařů se ve skupině 15+ udržela až do konce první série na 1,1 milionech diváků.

Kromě Přístavu by měla první Vinaře napodobit i jejich druhá série, která si svou premiéru rovněž obdobně v rámci letošního podzimu. Prima druhou šestnáctidílnou řadu nasadí v neděli od 20:15. Největší změnou v seriálu projdou scenérie, moravské vinice nahradí tentokrát severní Čechy. Obsazení zůstává téměř stejné, v hlavní rolích se představí Pavel Liška, LukᚠLangmajer, Hynek Čermák, TomᚠMatonoha nebo Leoš Noha. Nové díly Vinařů režíroval zkušený Petr Nikolaev společně s Martinem Koppem.

Z vlastní seriálové produkce nabídne Prima také třetí série Cest domů (úterý, 20:15) a Všechny moje lásky (čtvrtek 20:15).

V září se Prima pustí do přímé konfrontace s konkurenční Novou. Zatímco na Nově natáčí další řadu Československé superstar, Prima připravila od podzimu pátou řadu show Česko Slovensko má talent. Role arbitrů připadnou tradičně Jaru Slávikovi a Lucii Bílé, k nimž přibudou ještě moderátor minulých řad Jakub Prachař a slovenská herečka Diana Mórová. Moderátorskou dvojici utvoří Milan Junior Zimnýkoval a Marcel Forgáč. Talentu bude patřit sobotní večer.

Žánr reality show na Primě zastoupí premiérový cyklus. Ponese název Ano, trenére! Na postu rádce  se představí fotbalový trenér František Straka, jenž bude koučovat provinční fotbalové týmy. Zda v osmidílném cyklu dojde i na některé neortodoxní Strakovy metody, v čele s pověstným tataráčkem, Prima zatím neoznámila.

Na podzim se vrátí i evergreeny, zejména Show Jana Krause a Ano, šéfe. Krausově talkshow bude patřit středeční večer, na Pohlreicha se dostane o den později. Naopak staronovou tváří na Primě bude kontroverzní Láďa Hruška, jenž bude ve svých Vychytávkách navazovat na odkaz Receptáře Přemka Podlahy. Hruška už na Primě dříve působil jako reportér.

Páteční prime time případne na hlavním kanálu Primy filmovým premiérám. Kanál uvede mimo jiné Hodinového manžela, nepříliš kladně hodnoceného Andílka na nervy nebo Vybíjenou, film Petr Nikolaeva podle knižní předlohy Michala Viewegha.