Kontroverzní reklama Protein World vyobrazuje modelku s dokonalým tělem a slogan: "Are you beach body ready?" - "Je vaše tělo připraveno na pláž?" Kampaň rozhněvala tisíce lidí, kteří ji označili za sexistickou. Kromě petice za odstranění billboardů z prostor londýnského metra, aktivisté naplánovali na sobotu masovou demonstraci v Hyde Parku.

"Protein World cíli přímo na jednotlivce a nutí je cítit se méněcenné v porovnání s nerealisticky vypadajícím tělem opálené modelky. A to jen z důvodu, aby firma prodala svůj produkt, "uvádí občanská iniciativa na webové stránce, obsahující petici za odstranění reklam.

reklama

Až 360 lidí zaslalo tento týden oficiální stížnosti na britský reklamní regulační úřad ASA, informoval deník The Guardian. Protein World však obvinění odmítá a petici hodlá ignorovat, pokud nezíská milion podpisů.

Reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. Na Facebooku vznikla stránka s názvem Eachbodysready (Každé tělo je připraveno), kde vznikají denně desítky příspěvků, které kampaň různým způsobem parodují.

 

In case you thought we were being slimmest or strongist or any other 'ist this got sent in by the wonderful Ed demonstrating his powerful photoshop techniques! Cor blimey guv.

Posted by Eachbodysready on 22. apríl 2015