Hlavní plnoformátové televize začaly nasazovat do vysílání své programové pilíře i novinky určené pro jarní období z velké části hned po Novém roce. Stanice tak už nečekají na konec slabší reklamní sezony (leden-únor) jako dříve, aby neumožnily konkurenci získat náskok.

Seriál s Trojanem zastínil i Doktory z Počátků 

Česká televize, která se z podstaty věci reklamní sezonou příliš neřídí, uvedla již v pondělí 5. ledna od 20 hodin nový detektivní seriál Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Jeho první díl vidělo téměř 1,7 milionu diváků. Podařilo se tak zopakovat úspěch, kterého loni dosáhl i úvodní díl kriminálního seriálu Případy prvního oddělení.

reklama

Jeho sledovanost se loni na jaře ustálila na 1,5 milionu diváků a ve výrobě je další řada. Druhý díl nové detektivky pak v pondělí 12. ledna sledovalo 1,4 milionu diváků, to již Nova vrátila do programu seriál Doktoři z Počátků, který vidělo 1,1 milionu diváků.

V úterý a ve čtvrtek ČT1 nadále vysílá reprízy seriálu Vyprávěj a o středečních večerech sází na české filmy. Hřebejkovy Líbánky ve středu 7. ledna viděl jeden milion diváků, následovat budou filmy Láska je láska a Vrásky z lásky. Do pátečního prime timu pak ČT1 chystá novou řadu seriálu Znamení koně, první díl poběží 16. ledna.

Nova v tento čas zatím reprízuje cyklus televizních filmů Soukromé pasti a Prima vysílá zahraniční filmy. Komerční televize ale ještě zřejmě nějaké novinky na jarní sezonu chystají.

Již v aktuálním týdnu od 12. ledna vrací do vysílání své hlavní programové pilíře televize Nova. Jde o seriály Doktoři z Počátků (pondělí a středa večer), Ordinace v růžové zahradě (úterý a čtvrtek) a Ulice (všední dny podvečer). První uvedení Ordinace dosáhlo v úterý 13. ledna sledovanosti 1,6 milionu diváků starších 15 let. O týden později nasadí svůj hlavní seriál Cesty domů na pondělní a středeční večery i televize Prima.

V úterý a ve čtvrtek večer zatím Prima vysílá zahraniční filmy a od února by se měla objevit nová řada seriálu Svatby v Benátkách, který v tomto čase běžel už na podzim.

Na sobotní večery připravila ČT1 rodinnou soutěž Zpívá celá rodina, kterou poprvé uvede 31. ledna. Také televize Prima drží v tomto slotu zábavní pořady, po show Překvápko! s Martinem Dejdarem uvede od 24. ledna soutěž Muži proti ženám. Televize Nova uvádí v tomto zahraniční filmy.

Nedělní večery jsou pro tuzemské televize lákadlem

Nejzajímavější souboj hlavních plnoformátových televizí se na jaře bude opět odehrávat v neděli večer. Televize Prima chystá nový vztahový seriál Všechny moje lásky s Veronikou Žilkovou v hlavní roli, který začne vysílat od 25. ledna.

Konkurenční Nova pak přijde s kriminální sérií Policie Modrava. Ta odstartuje buď v druhé polovině února, nebo března, do té doby Nova vysílá v neděli večer české filmy.  Na 25. února Nova přichystala komedii Ženy v pokušení.  ČT1 vysílá v neděli večer od 11. ledna trojdílnou detektivní sérii Případ pro exorcistu, jeho první díl vidělo 1,4 mil. diváků. Od března bude následovat další původní minisérie Reportérka podle scénáře Josefa Klímy.

Hlavní novinky si televize chystají na nedělní večery. Prima nasadí nový seriál Všechny moje lásky, Nova zase Policii Modrava.