První čistě tabletové české vydavatelství Tablet Media přichází na trh s novým titulem Dotyk Styl Royal. Lifestylový měsíčník o historii a současnosti královských rodů se zaměřuje na život moderní šlechty. Přináší informace o královských rodinách z celého světa, významných událostech v jejich životech i o potomcích šlechticů v České republice.

Redaktorkou královského titulu je Michaela Ducháčková, autorka úspěšného blogu o monarchiích.

reklama

"Život šlechty nás fascinuje dodnes, a periodika, která se zaměřují na její život, jsou úspěšná i v zemích, kde králové už dávno nepanují. Protože u nás žádný takový časopis neexistuje, rozhodli jsme se to změnit," vysvětluje vznik nového magazínu Eva Hanáková, ředitelka redakcí Tablet Media.

První číslo tak například nabízí pohled na populární britskou vévodkyni Kate. Ta příští rok v dubnu porodí druhé dítě, přesto se momentálně vrací ke státnickým povinnostem. Prý na samotný příkaz královny.

Tablet Media vydávají od května 2013 týdeník Dotyk, který získal za první rok existence řadu domácích i zahraničních ocenění. V čele vydavatelství stojí Michal Klíma a ředitelka redakcí Hanáková. Magazín Dotyk Styl Royal je zdarma ke stažení do tabletů a smartphonů.