Společnost Seznam.cz se dohodla na obchodní spolupráci s webem zaměřeným na slevy v obchodních řetězcích Kupi.cz a koupila v něm podíl 51 %. Plánuje redesign služby a po obchodní stránce chce posílit regionální obchodníky pro malé a střední firmy. Završila tak půl roku business developmentu, za který je ve firmě zodpovědný Michal Feix.

Seznam.cz pokračuje i v rozvíjení služby Mapy.cz, která je přístupná zdarma a to by se podle Feixe nemělo měnit ani v budoucnu. Díky technologii, která mobilně snímá místa po celé České republice, je poskládána nová služba panorama.

reklama

Kromě ulic a silnic jsou snímány i vodní plochy, zeleň, památky a další místa, snímky jsou pořizovány i ze vzduchu. Z toho chce Seznam vytvořit nový produkt a obchodně ho nabízet, nebude se týkat jenom České republiky. Letecké snímky mohou být dále využity pro 3D vizualizaci.

Další podíl Seznam.cz v souvislosti s rozvojem snímkování koupil ve firmě TopGis, a to ve výši 30 %. Hlavním důvodem je shromaždění velkého množství dat, jehož obchodování bude TopGis zajišovat.