Týden po oznámení konce činnosti pražské televize Metropol ohlásila vznik nová stanice TV Praha, která bude pokračovat v regionálním vysílání programu zaměřeného převážně na Pražany.

Provozovatelem nové televize bude Česká filmová společnost Leoše Pohla, moravskoslezská regionální televize TV Polar Jaroslava Korytáře a v jednání je ještě jeden další pražský subjekt. Provozovatelé nyní žádají Radu pro televizní a rozhlasové vysílání o udělení vysílací licence.

"Pokud TV Metropol opravdu přestane vysílat 30. června, musíme být připraveni vysílat od 1. července," uvedl pro Marketing & Media Leoš Pohl, který je většinovým vlastníkem České filmové společnosti.

reklama

Přes léto bude regionální program vysílán v rámci programového bloku na Pohlově dokumentární stanici Kinosvět. Letní programové schéma bude obsahovat zpravodajství s publicistikou z Prahy doplněné o dokumenty.

Samostatné vysílání od září

V září by pak měl zahájit vysílání informační televizní program o dění v Praze a jejím okolí. "Budeme více zpravodajští nežli TV Metropol, vynecháme lifestylové pořady, trendem ve světě jsou nyní zpravodajské stanice doplněné o dokumenty," řekl Leoš Pohl s tím, že by pražská televize měla převzít programový model TV Polar. Vysílání se plánuje v pražském digitálním multiplexu Regionální sí 4, který rovněž spadá pod Leoše Pohla.

Leoš Pohl v čele České filmové společnosti chystá novou TV Praha.Leoš Pohl

Při prodeji reklamy bude TV Praha spolupracovat s obchodním zastoupením zaměřeným na regionální televize Czech Regio TV. Podle Pohla má zájem spolupracovat i s mediálním zastoupením Atmedia a jednotlivými obchodními partnery, které měla TV Metropol.

"V současné době mapujeme možnosti spolupráce při prodeji reklamy celostátním zadavatelům v souvislosti se vznikajícím programovým schématem této TV a případný konkrétní model a rozsah spolupráce se budou upřesňovat v nejbližších týdnech," uvedl ředitel Atmedie Petr Majerik.