Z Českého rozhlasu odchází analytik strategického rozvoje Filip Rožánek, který stál za řadou projektů spojených s novými médii. Informoval o tom dnes Rožánek na twitteru. Podle zdrojů z rozhlasu byla za personální změnou mimo jiné ztráta důvěry ze strany vedení. Informaci bez dalších podrobností ČTK potvrdila mluvčí rozhlasu Tereza Krásenská.

"Po 8 letech a 4 měsících končí dnes moje mise v Českém rozhlase 'pro nadbytečnost'," uvedl Rožánek na twitteru. Zrušení jeho pozice prý souvisí s plánovanou reorganizací sekce pro strategický rozvoj po oznámené rezignaci náměstka generálního ředitele Jiřího Svobody.

reklama

Rožánek měl na starosti propojování nových médií a rozhlasového obsahu, jako například při loňském "přímém přenosu z minulosti" Srpen 1968.

Analytik, známý mimo jiné svým působením na sociálních sítích, získal za svou práci například Cenu generálního ředitele Českého rozhlasu 2013 nebo Novinářskou cenu 2013 v kategorii Cena Googlu za inovativní online žurnalistiku. Od roku 2009 byl členem New Radio Group, pracovní skupiny Evropské vysílací unie.