V loňském roce Češi na internetu nejvíce hledali v kategorii zábavy a trávení volného času hudební soubory mp3, hry a videa. Mezi celebritami byl největší zájem o zesnulé Michaela Jacksona a Patricka Swayzeho. Za nimi skončil Karel Gott. Vyplývá to ze statistiky největšího tuzemského vyhledávače Seznam.cz.
Hledání na Seznamu tvoří 60 procent hledání na celém českém internetu. V databázi Seznamu je přes 350 milionů českých stránek a během jediného dne zpracovává až 17 milionů uživatelských dotazů. Ve špičce uživatelé na Seznamu vyhledávají až 350 dotazů za sekundu.
Mezi automobilovými značkami uživatelé nejvíce hledali Škodu před Fordem a Renaultem, v sekci elektroniky je největší zájem o Nokii před Samsungem a značkou Sony Ericsson. iPhone skončil na desátém místě. Nejhledanější kapelou je Kabát, následují Rammstein a 5angels.
Nejhledanějšími jmény byla Eva, Petr a Jan, mezi televizními pořady vedla Superstar před Simpsonovými a Hannah Montana. V oblasti softwaru uživatelé nejčastěji hledali komunikační programy ICQ, Skype a program pro vypalování Nero.
Na podzim loňského roku ohlásil Seznam na svém vyhledávači významné změny, z nichž nejviditelnější pro uživatele je zlepšení relevance výsledku se zadaným jednoslovným i víceslovným dotazem. Pro letošní rok se jeho pozornost soustředí na úpravu robota a na další vylepšování relevance u složitějších dotazů.

reklama