Další obchodní centrum Avion Shopping Park by mohlo do pěti let vzniknout v Pardubickém nebo Královéhradeckém kraji a také v Košicích. Novinářům v Brně to dnes řekl manažer pro expanzi Inter IKEA Centre Group (IICG), která obchodní centra pod značkou Avion provozuje, Vlado Bereš. IICG nyní dokončila rekonstrukci části prostor brněnského Avion Shopping Centra za desítky milionů korun, které nyní disponuje pronajímatelnou plochou asi 63.000 metrů čtverečních.
Podle Bereše firma dělá průběžně analýzy, ve kterém městě a na jakém místě by bylo nejvýhodnější umístit další obchodní dům IKEA a další obchodní centrum Avion. Na Slovensku je nyní jediné - v Bratislavě. Další firma připravuje. "Prioritou jsou Košice, ale přesnou lokalitu a načasování, o tom nebylo zatím rozhodnuto. Chceme v Košicích obchodní dům i obchodní centrum," uvedl Bereš.
Co se týče České republiky, nyní IICG provozuje tři nákupní centra, a to v Praze, Brně a Ostravě. Firma je podle Bereše přesvědčena, že další obchodní centrum i s obchodním domem IKEA by mělo vzniknout v Pardubickém nebo Královéhradeckém kraji. "Řekl bych, že by to mělo být do pěti let," podotkl.
Inter IKEA Centre Group má stejného majitele jako sí nábytkářských řetězců IKEA. IICG nyní podle Bereše spravuje více než milion metrů čtverečních pronajímatelných prostor v 26 centrech v sedmi zemích.
V nejbližších letech hodlá IICG tuto celkovou plochu zdvojnásobit. Tři nové obchodní centra přibudou v Polsku, další rozvoj plánují ve Francii, Španělsku a Itálii, úplně novým trhem je jihovýchodní Evropa. Nové obchodní centrum se otevře v Záhřebu a Bělehradě, uvedl Bereš. Tři obchodní centra plánuje v nejbližších letech IICG otevřít i v Číně, kde se dosud nachází pouze šest obchodních domů IKEA.

reklama