Bývalý obchodní ředitel společnosti Seznam.cz TomᚠBúřil odešel do konkurenční firmy Centrum Holdings, která vlastní například portál Centrum.cz. Informuje o tom deník E15. Búřil informaci nepotvrdil, ani nevyvrátil. Centrum Holdings pro něj údajně vytvoří novou funkci, ve které by se měl opět věnovat obchodu a marketingu.
O Búřila měla zájem i CME, která v Česku vlastní televizi Nova, a další nejmenovaný internetový hráč, nakonec však podle deníku zvítězila finanční nabídka Centrum Holdings. Seznam.cz minulý týden ohledně Búřilova obchodu vydal tiskovou zprávu, podle níž odešel po sedmi letech na vlastní žádost.
"Lákají mne nové výzvy v mezinárodním managementu. V Seznamu jsem již nemohl dále profesně růst," komentoval Búřil odchod z impéria podnikatele Iva Lukačoviče.
Centrum Holdings, jehož majitelem je americký fond Warburg Pincus, kupříkladu vlastní 75procentní podíl v nejnavštěvovanějším chorvatském portálu Net.hr, aktivity drží i na Slovensku. Jedním z Búřilových cílů by mělo být i vyjasnění pozice portálů Centrum.cz, Atlas.cz nebo Žena.cz na českém trhu.
Podle monitoringu návštěvnosti internetu NetMonitoring navštívilo Seznam.cz v červnu 4,5 milionu reálných uživatelů, zatímco Centrum.cz 3,3 milionu a Atlas na 800.000 reálných uživatelů.
TomᚠBúřil nastoupil do funkce obchodního šéfa Seznamu v roce 2007. Dokončil výraznou reorganizaci sítě obchodních zástupců portálu. Letos byl mimo jiné za Seznam nominován do čela Výkonné rady Sdružení pro internetovou reklamu. Po odchodu ze Seznamu rezignuje i na tuto funkci.
V Seznamu Búřila od srpna nahradil dosavadní šéf oddělení pro klíčové zákazníky Michal Heisig.

reklama