Mobilní operátor Vodafone od 19. června sníží cenu SMS posílaných z EU a dalších zemí včetně Chorvatska ze současných 8,33 Kč na 3,45 Kč. Firma tak zareagovala na nařízení Evropské komise. ČTK to řekl mluvčí Miroslav Čepický. Změnu cen chystá i konkurence, zatím ji však neoznámila.
Vedle levnějších SMS z 35 zemí firma sníží v zahraničí cenu jednoho megabytu stahovaných dat ze 170 na 60 korun. Zároveň o 20 haléřů na šest korun klesne poplatek za příchozí hovor a změní se účtování z minutového na vteřinové po první půlminutě u tarifu Vodafone World, respektive po minutě u služby Passport.
"Hitem letošního léta budou jednoznačně SMS ze zahraničí. To platí i pro pobyt v Chorvatsku, které je mezi Čechy nejnavštěvovanější letní destinací," uvedl marketingový specialista na roaming Vodafonu Martin Chvátal.
Vodafone nabízí dva hlasové roamingové tarify. Vodafone World Roaming je výhodnější pro krátké hovory z ciziny a Vodafone Passport se vyplatí při hovorech delších než dvě minuty. Passport nyní využívá kolem 315.000 zákazníků.
Vodafone je nejmladší tuzemský operátor s 2,9 milionu zákazníků.

reklama