Zástupci Světové asociace novin (WAN) a skupiny PPF zahájili činnost Mezinárodního školicího střediska pro multimédia v Praze. Školicí centrum získalo název Futuroom - newsroom budoucnosti. Futuroom je součástí aktivit společnosti PPF Media na vybudování hyperlokálních tištěných i on-line médií, která v nejbližší době budou uvedena na trh ve vybraných regionech ČR.
Podle ředitele PPF pro rozvoj mediálních strategií Romana Galla investice do nového projektu představují desítky milionů korun. "Investice se pohybují do částky 100 milionů korun a jejich návratnost očekáváme v horizontu tří až čtyř let," řekl Gallo v rozhovoru pro Českou televizi.
Futuroom, který sídlí v prostorách PPF Na Pankráci, nabídne mediální vzdělávání a školení s problematikou regionálních médií a moderní žurnalistiky, a to přímo v prostředí speciálně vybudovaného newsroomu vybaveného nejnovějšími technologiemi.
WAN je zakládajícím partnerem PPF v tomto projektu. Prostřednictvím své divize sdružující vrcholové manažery mediálních společností, World Editors Forum, zajistí poradenské a konzultační služby pro projekt i pro školicí středisko, stejně jako účast předních novinářů, šéfredaktorů, mediálních manažerů a vědeckých i výzkumných pracovníků pro semináře a prezentace ve Futuroomu. Dalšími partnery PPF jsou internetový vyhledávač Google a dodavatel softwaru pro redakční systémy Atex.
PPF Group je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti spotřebitelského financování, bankovnictví, přímých investic a nemovitostí. Skupina podniká na trzích střední a východní Evropy a Asie. Její součást PPF Media se zaměřuje na vzdělávaní, rozvoj a využití forem komunikace v médiích.
Společnost PPF Media, součást skupiny PPF, již dříve oznámila, že zahájí letos v červnu vydávání regionálních týdeníků a webových zpravodajských stránek ve vybraných okresech ČR. Sí regionálních médií vznikne v rámci mediálního projektu PPF, který zahrnuje Mezinárodní školicí středisko pro multimédia v Praze. Pod názvem Naše adresa začne v první vlně vycházet několik týdeníků v severních Čechách a na střední Moravě. Tištěné noviny doplní sí webových stránek věnovaných jednotlivým regionům a obcím.

reklama