Nejlepší webové stránky z dvaceti vybraných automobilek působících na českém trhu mají společnosti Ford, Audi a Škoda Auto. Vyplývá to ze studie, kterou vypracovalo poradenské a konzultační centrum Dobrý web. Mezi hlavní přednosti internetových prezentací automobilek patří především profesionálně zpracované konfigurátory osobních automobilů, obsahová bohatost či přehledná informační architektura.
Ve své studii analyzoval Dobrý web dvacet internetových prezentací automobilek působících na trhu osobních automobilů v České republice. Studie například odhalila skutečnost, že základní kontaktní údaje nejbližších dealerů a servisních míst návštěvník snadno najde pouze u pětiny webů. Naopak třetina automobilek má v tomto směru výrazné nedostatky.
Studie hodnotila především to, zda mohou návštěvníci rychle a snadno najít informace, které hledají. Důraz byl kladen na prezentaci informací o nabízených modelech vozů včetně řešení konfigurátoru vozidel, na obsahovou stránku webů, na využití potenciálu internetového marketingu a na viditelnost v internetových vyhledávačích. Nechybí ovšem ani zhodnocení přístupnosti webových stránek nebo ověření, zda jsou webové stránky dostatečně propojeny s dalšími komunikačními kanály.
„Je například překvapující, jak automobilky nedostatečně využívají potenciálu konfigurátorů nového vozu. Konfigurátor umožňuje, aby návštěvník získal dokonalou představu o možnostech vozidla, poznal varianty jeho dalšího vybavení a rychle získal základní představu o finanční náročnosti případné koupě. Přesto konfigurátor nalezneme pouze na jedenácti ze zkoumaných webů, přičemž pět z nich vykazuje závažné nedostatky především v navigaci nebo celkové přehlednosti,“ komentuje výsledky studie Luboš Plotěný, analytik Dobrého webu.

reklama

-red-